Lions klubas Nienburge remia judėjimo negalią turinčius vaikus Lietuvoje

Klaipėdos moterų Lions klubas Smiltė kartu su Vokietijos Nienburgo Lions klubu, Vokietijos Lions apygarda D111 ir Šiaurės jūrų Lions organizacija įvykdė projektą - “Klaipėdos Baltijos gimnazijos rekonstrukcija, pritaikant ją moksleiviams turintiems judėjimo negalią.“

Kaip rašė Vokietijos Nienburgo miesto laikraštis, jų miesto Lions klubas kartu su Klaipėdos moterų Lions klubu Smiltė paruošė ir įgyvendino socialinį projektą, skirtą Klaipėdos moksleiviams turintiems judėjimo negalią. Šio projekto vertė - 140 tūkstančių eurų. Baltijos gimnazijoje įrengtas privažiavimas ir įvažiavimas į mokyklas patalpas su specialiaisiais vežimėliais, taip pat liftas ir WC patalpos vaikams su negalia.

Tai ypač svarbu, nes Klaipėdos mieste iki šiol nebuvo gimnazijos, kur galėjo mokytis vaikai su judėjimo negalia drauge su savo bendraamžiais. Jie iki šiol buvo mokomi namuose. Tai antroji mokymo įstaiga Lietuvoje, kur vaikai su judėjimo negalia gali pilnaverčiai dalyvauti mokymo procese kartu su sveikaisiais moksleiviais.

Šio projekto varomoji jėga buvo – Liūtas Reinhard Cords su Nienburgo Lions klubu. Jie aktyviai dalyvavo viso projekto eigoje – nuo projektavimo iki patalpų rekonstrukcijos “pabaigtuvių“.

Rugsėjo 29 d.

Baltijos gimnazijoj įvyko atidarymo renginys, kuriame dalyvavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės atstovai, mokytojai, svečiai iš Nienburgo klubo. Taip pat atvyko Vokietijos Lions apygardos D111 gubernatorė Karola Jamning- Stellmach, Šiaurės jūrų Lions organizacijos narys Peter Senger, Lietuvos Lions klubų apygardos D131 vicegubernatorius Arūnas Uleckas.

Padėkos kalboje vieno iš moksleivių mama nuoširdžiai dėkojo Vokietijos liūtams ir Klaipėdos miesto vadovams bei„ Smiltės“ klubo moterims už didžiulį indėlį į projekto vykdymą suteikiant galimybę mokytis judėjimo negalią turintiems jaunuoliams tam pritaikytose patalpose.

Šiuo metu Baltijos gimnazijoje mokosi 5 gimnazistai turintys judėjimo negalią, sekančiais mokslo metais prie jų prisidės dar 5. Gimnazijos direktorės Vitalijos Grybauskienės pasisakyme nuskambėjo mintis – ši mokymo įstaiga pasirengusi priimti ne tik Klaipėdos miesto, bet ir aplinkinių rajonų vaikus su judėjimo negalia.

Atidarymo proga mokyklos vestibiulyje atidengta rėmėjų lenta.

  • 3
  • img_3840
  • img_3846
  • img_3848
  • img_3850
  • img_3874
  • img_3885
  • img_3892