Parama Rusnės internatinei mokyklai
Projektas “Rusnė”. Parama Rusnės specialiajai internatinei mokyklai
Nors ir kaip stipriai Lietuva žengia į priekį, stebindama pasiekimais, gerais, garsiais darbais, tačiau šalyje dar dažnai trūksta tolerantiškumo, supratingumo neįgaliam vaikui. Nuskriausti gyvenimo vaikai – tie patys žmonės, norintys būti visuomenės dalis, turėti tokias pačias galimybes kaip ir visi.
Dažnai kitose užsienio valstybėse galima išvysti kur kas gausiau neįgaliųjų, nesislepiančių nuo gyvenimo, nei Lietuvoje. O štai tėvynėje - nei gatvėje, nei parke, nei muziejuje, nei kitose viešosiose vietose - beveik neįmanoma sutikti motinų su neįgaliais vaikučiais. Kodėl? Nes Lietuvoje motinoms nejauku pasirodyti visuomenei dėl aplinkinių reakcijos. Yra nemažai tėvų, kuriems neįgalus vaikas - gėda net prieš giminę, bendradarbius ar kaimynus. Statistikos duomenimis, daugiau nei pusė šeimų, kuriose auga neįgalūs vaikai, išsiskiria per pirmus penkerius metus. Tačiau yra šeimų, kurios nepasiduoda, kovoja ir šypsosi!
Neįgalumas nėra liga, jo neįmanoma išgydyti. Neįgalus vaikas paveikia visą šeimą. Pernelyg atitolusiems vyrui ir žmonai po neįgalaus vaiko gimimo gresia šeimos iširimas. Šeimos funkcijos taip pat pakinta: kuomet atsiranda neįgalus asmuo, mažėja pinigų, kai kurie šeimos nariai turi apriboti savo karjerą. Šeima patiria ir kitų problemų: tėvai kartu išgyvena vaiko negalią, motina jaučia kaltę, savigraužą, depresiją. Abu tėvai mažiau dėmesio skiria kitiems sveikiems vaikams, o pastarieji jaučia gėdos, kaltės, baimės, nenoro patekti į globojimo vergiją jausmus. Pokyčiai šeimoje, atsiradus neįgaliam vaikui, yra akivaizdūs.
„Kitoks“ vaikas dažniausiai pas mus ateina, kad išmoktume išgirsti, matyti, klausytis... Juk jo pasaulis daug subtilesnis nei sveikojo. Gal būti „kitokio“ vaiko šeima – privilegija, o ne likimo smūgis?
Į Rusnės specialiąją internatinę mokyklą „Smiltės“ sesės pirmą kartą nuvyko 2005 metais. Tai mokykla, į kurią iš visos Šilutės apskrities suvežami šeimose augantys neįgalūs vaikai. Kol vaikučiai su patyrusiais pedagogais mokosi, žaidžia, lavinasi, tėveliai gali dirbti, gyventi ir būti ramūs dėl jų.
Dabar jau sunku suskaičiuoti, kiek kartų „Smiltės“ sesės lankė mokyklos auklėtinius su dovanomis, lauknešėliais, rūbais, baldais, kitu inventoriumi, būtinais buities rakandais. Kai 2006 m. liepos mėn. priėmėme viešnias- šešias seses iš Hamburgo "BELLEVUE" LIONS klubo , drauge su jomis aplankėme ir Rusnės mokyklą. Vokietės liūtės mokyklos vaikams atvežė labdaros 3.000 litų, už kuriuos nupirkome internato krepšinio komandai sportinę aprangą, sportinius batelius bei krepšinio kamuolius. Grįžusios į Vokietiją, sesės greitai paskleidė informaciją apie nuostabiame Lietuvos kampelyje esančią mokyklą neįgaliems vaikams, kad ten daug ko trūksta, kad reikia padėti. Koordinavimą bendram „Smiltės“ ir vokiečių liūtų paramos Rusnei projektui į savo rankas perėmė sesė Virginija Lazauskienė. Vokietijos liūtų padedamos, Rusnės mokyklai perdavėme patalynės, žaislų, drabužių, avalynės, specialaus neįgaliųjų inventoriaus, virtuvės įrangos.
Jiems kasmet „Smiltės“ sesės suteikia paramą ne mažiau 2000Lt, už juos perkamos kalėdinės dovanėlės, apatinio trikotažo mergaitėms, kompiuteriai, vežimėliai neįgaliesiems ir kt. priemonės. 2008 metais buvo apmokėta sąskaita už sienų ir grindų plyteles mokyklos skalbyklos remontui. Sesės Virginijos Lazauskienės ir Vokietijos Nienburgo Lions klubo dėka keletą kartų buvo gautos didelės labdaros siuntos – stalai, kėdės, dviračiai, invalido vežimėlis, dažai, rūbai, avalynė ir kt. Sesės Birutės Jokužienės rūpesčiu parduotuvių tinklas Vero Moda nuvežė labdaros - naujų rūbų, sesė Loreta Beržinskienė padovanojo vaikams 16 porų pačiūžų, daug kartų visokių gėrybių ten gabeno sesė Vida Ročienė.
2013 metais, Rusnės spec. internatinei mokyklai paprašius padėti įgyvendinti projektą krepšinio aikštelės įrengimui, prezidentė Veta Petkienė su sese Nijole Taraškevičiene ieškojo ir rado rėmėjų, kurie padėtų finansiškai. „Klaipėdos kartonas“ pervedė 5000Lt , „Šilutės keliai“ - 1000Lt , UAB „Mūsų laikas“ - 4000Lt, UAB „Fortum Lietuva“ 10 000Lt , KRATC - 4000Lt , UAB „Konsolė“ 3000Lt. Virginijos Lazauskienės pastangų dėka Vokietijos Nienburgo Lions klubas pervedė 500 eurų, klubas „Smiltė“ - 3000Lt.
2014metų gegužės 8 dieną krepšinio aikštelė Rusnės specialioje internatinėje mokykloje buvo iškilmingai atidaryta. „Smiltės“ sesės rugsėjo pirmą dieną pasveikinti mokinių atvyko nešinos tikrai kokybiškais krepšinio kamuoliais.
PDG 131, D131 GMT, Melvin Jones fellow Klubo
2014/2015 m. prezidentė Aida - Raimonda Pečeliūnienė
{jcomments on}