Vaikams tiesia pagalbos ranką

{jcomments off}

Aušra Pilaitienė, LR korespondentė, dienraštis "Lietuvos rytas", 2008 lapkričio 24 d.

Klaipėdoje surengtame aukcione pavyko surinkti beveik 83 tūkstančius litų, kurie atiteks penkiems onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Šių pinigų laukia aštuonmečių Livijos ir Karolinos, trejų metų Deimantės, pusantrų metų Martyno ir devynių mėnesių Nojaus šeimos.

Labdaros vakarą „Sušildykime mažąsias širdeles“ organizavo Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubas „Smiltė“. Aukcionui buvo pateikti 22 meno kūriniai, kuriuos sukūrė ne tik uostamiesčio, bet ir kitų miestų tapytojai, keramikai, metalo plastikos meistrai.

Visi darbai buvo nupirkti. Verslininkai negailėjo pinigų, nes žinojo, kad jie atiteks sunkiai sergantiems vaikams.

Visų meno kūrinių kainos nuo pradinės – vieno tūkstančio litų – buvo didinamos keletą kartų.

Brangiausiai buvo parduotas tapytojo Arūno Mėčiaus paveikslas „Drugelis“. Jį už 7500 litų įsigijo verslininkas Saulius Kateiva. Praėjusiais metais šio klaipėdiečio dailininko kūrinio „Muzikantas“ kaina aukcione taip pat šoktelėjo aukščiausiai – 13 tūkst. litų už jį pasiūlė tas pats verslininkas.

Kėdainiškio tapytojo Broniaus Rutkausko kūrinys „Pasipuošusi plaukus“ nupirktas už 6 tūkst. litų, vilniečio Artūro Kavaliausko drobė „Moteris, žuvis, pilnatis“ – už 5600 litų.

Net tris kūrinius įsigijo „Smiltės“ klubo narė Lina Bružienė. Jos namus puoš kauniečio metalo plastiko Edmundo Frėjaus skulptūros „Gervės“, pasvališkės keramikės Nerutės Čiukšienės „Moteris“ ir vilnietės tapytojos Mildos Jonušauskienės drobė „Laimės laivas“. Iš šeimos biudžeto sergantiems vaikams moteris atseikėjo daugiau kaip 11 tūkst. litų.

Tai jau trečias „Smiltės“ klubo moterų surengtas aukcionas. Jų metu iš viso pavyko surinkti beveik 300 tūkst. litų.

„Visi pinigai, gauti už meno kūrinius, atitenka onkologinėmis ligomis sergančius vaikus auginančioms šeimoms, – sakė „Smiltės“ klubo prezidentė Vida Ročienė. – Per pirmuosius du aukcionus surinktais pinigais parėmėme devynias šeimas. Didžiausias mūsų džiaugsmas yra tai, kad visi devyni vaikai kartu su tėvais ir medikais vis dar grumiasi su liga ir, tikimės, pasveiks“.