Pinigai už paveikslus – mažiesiems ligoniams

{jcomments off}

Aušra Pilaitienė, "Lietuvos ryto" korespondentė, 2007 m. gruodžio 12 d.

132 tūkstančius litų pavyko surinkti Klaipėdos moterų surengtame meno kūrinių aukcione. Šie pinigai skirti keturiems Vakarų Lietuvoje gyvenantiems vėžiu sergantiems vaikams – jie atiteks keturmetės Justinos, devynmečio Viktoro, trylikamečio Viliaus ir penkiolikamečio Irmanto šeimoms.

Labdaros vakarą „Sušildykime mažąsias širdeles“ organizavo Klaipėdos apskrities moterų klubas „Smiltė“. Aukcionui buvo pateikti 34 meno kūriniai ir visi jie buvo nupirkti.

Verslininkai negailėjo pinigų, nes žinojo, kad jie atiteks sunkiai sergantiems vaikams. Visų meno kūrinių kainos nuo pradinės – vieno tūkstančio litų – buvo didinamos daugybę kartų.

Brangiausiai buvo parduotas Arūno Mėčiaus „Muzikantas“ – už 13 tūkst. litų jį įsigijo verslininkas Saulius Kateiva.

Už vilnietės Miglės Kosinskaitės darbą „Slapukė“ uostamiesčio viešbučio „Euterpė“ vadovė Genovaitė Sinskienė nepagailėjo 11 tūkstančių 200 litų.

Spaustuvės leidyklos vadovas Saulius Jokužis, medikai Loreta ir Gintaras Bikauskai, notarė Lina Peštenienė įsigijo po tris kūrinius.

Tai jau antras „Smiltės“ klubo moterų surengtas aukcionas. Pernai buvo surinkti 83 tūkst. litų. Jie taip pat paskirstyti vėžiu sergančius vaikus auginančioms keturioms šeimoms.