Netapusi Amsterdamu Klaipėda bandys vytis Niujorką

{jcomments off}

Gražina Juodytė, dienraštis "Vakarų ekspresas", 2008 m. vasario 28 d.

Gegužę Klaipėdoje turėtų įvykti toks dalykas, kokio Lietuva dar nėra mačiusi: broliai pranciškonai organizuoja maratoną "Vilties bėgimas".

"Tokie maratonai labai populiarūs Niujorke, Londone, Toronte, Tokijuje. Bėgti susirenka šimtai tūkstančių žmonių. Per tuos maratonus surenkamos milžiniškos lėšos kilniems tikslams",- pasakojo brolis Benediktas.

Paklaustas, iš kur tos lėšos per tokius maratonus byra, jis sakė, kad įvairios organizacijos maratonus išnaudoja savireklamai ir jai skiriamus kartais tikrai nemažus pinigus aukoja tiems kilniems visuomeniniams tikslams siekti. Pranciškonų kilnusis tikslas - Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centro statyba Klaipėdoje.

Apie tokį sumanymą, kuriam pritarė ir Klaipėdos apskrities viršininko administracija, ir uostamiesčio Savivaldybė, pranciškonai prabilo pernai prieš Kalėdas. Taip jau sutapo, kad Kūčių išvakarėse, kai "Lions" Klaipėdos apskrities moterų klubas "Smiltė" vakaronėje dalijo meno aukcione surinktus pinigus onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms, tas pats pranciškonas Benediktas lenkė galvas prieš tas moteris, atliekančias tikrai didelį darbą, tardamas, kad nelabai vertas čia tarp jų būti...

O kai jis prabilo apie "Vilties bėgimą", sumanios, kūrybingos moterys iš karto pareiškė: "Bėgsime. Bėgsime su klubo marškinėliais, savo klubo vėliava. Kurios nepajėgs bėgti, naudosis paspirtukais. Kurioms bus per sunku ir tai, - eisime. Jeigu nepajėgsime įveikti trijų etapų, užteks ir vieno",- planavo jos.

Savo pažadų moterys nepamiršo. Jau praėjusią savaitę jos matavosi specialiai maratonui pasisiūtus marškinėlius. "Vakarų ekspresas", kuris bus maratono informacinis rėmėjas, nepraleido progos tą pasiruošimo maratonui momentą įamžinti.

Maratone dalyvauti ketina ir neįgaliųjų bendrija "Likimo laiptai". "Mūsų yra apie keturiasdešimt. Mes - įvairūs: aktyvesni, pasyvesni. Kitiems net vieną maratono etapą dėl sveikatos būklės vežimėliu pravažiuoti būtų sudėtinga. Bet kokie aštuoni-dešimt prie maratono starto linijos su rankomis valdomais vežimėliais tikrai stosime",- sakė "Likimo laiptų" vadovas Adolfas Ruškys.

Maratoną bėgs ar eis ir patys onkologinėmis ligomis sergantys žmonės. "Į Klaipėdą suvažiuoti, sueiti ketina onkologinių ligų klastą patyrusieji iš Plungės, Šilutės, Neringos, Palangos, Vydmantų, Kretingos, pačios Klaipėdos. Kiek jų bus, pasakyti negaliu. Priklausys nuo to, kaip kas jausis. Kitiems svarbu išlaikyti savo ligos paslaptį. Bet manau, kad mūsų bendruomenės būrys bus nemažas", - sakė Vakarų Lietuvos onkologinėmis ligomis sergančiųjų bendruomenės vadovė kretingiškė Aldona Kerpytė.

Registruotis galima www.viltiesbegimas.lt