Menas ir gerumas – išvien

{jcomments off}

Jurga Barkauskaitė, dienraštis "Klaipėda", 2008 lapkričio 29 d.

Rudenišką darganą pajūryje išsklaidė kilnių idėjų šviesa. Labdaringas meno kūrinių aukcionas sulaukė solidaus miestiečių dėmesio.

Elegantišką publiką „Klaipėdos“ viešbutyje pasitiko styginių muzika. Vakaro svečių dėmesį išsyk prikaustė paveikslais ir skulptūromis išpuošta salė. Trečią kartą Klaipėdos apskrities moterų „Lions“ klubo „Smiltė“ organizuotam renginiui „Sušildykime mažąsias širdeles“ savo darbus pateikė per 20 žinomų Lietuvos menininkų.

Griausmingiems timpanams paskelbus aukciono pradžią vakaro dalyviai netruko įsitraukti į aistringą kovą. 1000 litų siekusi pradinė meno kūrinių kaina sparčiai kilo.

Brangiausiai – už 7500 litų – aukcione parduotas Arūno Mėčiaus darbas „Drugelis“. Už Broniaus Rutkausko paveikslą „Pasipuošusi plaukus“ nepagailėta 6000 litų. Artūro Kavaliausko kūrinys „Moteris, žuvis ir pilnatis“ renginio iždą papildė 5600 litų.

Aukciono metu iš viso pavyko surinkti apie 83 tūkst. litų, kuriuos klubas „Smiltė“ padalins onkologinėmis ligomis sergančių mažųjų klaipėdiečių šeimoms.

Meno kūrinių pirkliai turėjo progą ne tik suremti dosnumo kardus, bet ir išmėginti fortūnos palankumą – baigiamuoju renginio akcentu tapo smagi loterija.