Ievutė sulauks ir šių Kalėdų...

{jcomments off}

Gražina Juodytė, dienraštis "Vakarų Ekspresas", 2007 m. gruodžio 1 d.

Šiemet Klaipėdos apskrities moterų "Lions" klubo "Smiltė" surengtame aukcione už parduotus paveikslus surinktas 131 tūkstantis litų. Prie jų dar bus pridėta 1500 litų, kurie aukciono metu buvo sumesti įaukų dėžutę. Šie pinigai bus skirti vaikų - Justinos, Irmanto, Viktoro ir Viliaus, sergančių onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis, - šeimoms paremti.

Klubo "Smiltė" prezidentė Jolita Cirtautienė, kaip ir visos šio klubo moterys, labai džiaugėsi aukciono sėkme. "Šiemetinė parama bus dar svaresnė nei pernai. Tik dabar galvą sopa, kaip kuo teisingiau tuos pinigus šeimoms paskirstyti", - sakė klubo vadovė.

Į ketvirtadienį įvykusį paveikslų pardavimo aukcioną buvo susirinkę daug garbingų svečių, kitų "Lions" klubų narių, dailininkų, kurie aukojo savo darbus aukcionui, verslininkų ir kt. Tačiau pačioje garbingiausioje vietoje buvo pasodintos pernai paremtų vaikų - Ievutės ir Robertos mamos, Ievutės tėvelis. Jie iš Šilalės ir Pagėgių atvyko padėkoti energingoms moterims už pernai suteiktą paramą. Robertos mama Marytė Balčienė iš Šilalės sakė negalėjusi dukros atsivežti, nes ji dabar reabilituojasi sanatorijoje Palangoje. Paklausta apie medikų prognozes dėl Robertos sveikatos, ji teigė šiuos žinant tiek pat, kiek ir ji - kaip Dievas duos.

Šiuo metu septynerių Roberta, serganti plaučių vėžio IV stadija, lyg ir neblogai jaučiasi. Tačiau tiek mamai, tiek medikams nerimą kelia tai, kad neauga mergaitės svoris. O ant moters rankų - dar du nesveiki vaikai: bronchine astma serganti dukra ir sutrikusios kalbos sūnelis. Šią šeimą "liūtės" pernai iš aukcione surinktų 80 tūkstančių litų parėmė 30 tūkst. geresniam būstui įsigyti. "Bet tuo metu "sušoko" butų kainos, ir nenorėjom laužo į laužą keisti. Tikimės, gal būstų kainos nukris, tuomet ir pirksime kitą būstą. Dabar padovanoti pinigėliai "įdarbinti" banke",- sakė Marytė.

Panašiai su "liūčių" skirtais 10 tūkst. litų pasielgė ir Ievutės mama Jolita Jankauskienė. Pernai Ievutei, sergančiai lėtine leukemija, gruodžio pradžioje buvo transplantuoti kaulų čiulpai. Kadangi šeimoje - dar keturi vaikeliai, Jolita įsitikinusi, kad 10 tūkst. "atsvara" banke - kažkas tikresnio, jeigu kas...

Kai prieš aukcionui prasidedant moterims buvo suteiktas žodis, šios prabilo pasiruoštomis eilėmis apie gėrį. Tačiau savo kalbų nei viena, nei kita nebaigė. Tiesiog ėmė, ir pravirko... Tad tiesiai su angeliukų skulptūrėlėmis ir gėlių puokštelėmis nuskuodė prie "liūčių" - padėkoti už tai, kad jų dukrelės dar sulauks ir šių Kalėdų. Duok, Dieve, dar daug tų Kalėdų bus septynerių metukų Robertos ir penkerių Ievutės gyvenimuose...

Po tokios jaudinančios įžangos, "liūtės" mamoms įteikė dovanų maišelius parvežti ne tik Ievutei ir Robertai, bet ir kitiems šeimose augantiems vaikams. "Tai bus mūsų tradicija - ir toliau globosime paremtas šeimas", - vėliau paaiškino "Smiltės" klubo prezidentė J. Cirtautienė.

Na, o aukciono pradžia buvo audringa. Jau dėl pirmojo tą vakarą - Nomedos Marčėnaitės - keramikos ir medžio darbo "Poilsis" vyko tikros kautynės: pradinė kaina nuo 1000 litų pakilo iki 3300 litų. Paskutinį žodį tarė "Olympic Casino" Klaipėdoje vadovas Liutauras Radžius. Jį atlydėjusios ponios teigė, kad N. Marčėnaitės darbas bus pakabintas kontoroje.

Na, o kai vaikinai baltomis pirštinėmis įnešė vilnietės Miglės Kosinskaitės tapybos darbą "Slapukė", kainos buvo keliamos ne šimtais, o tūkstančiais litų: nuo tūkstančio pakilo net iki 11 700 Lt. Šiuo darbu savo kolekciją papildė "Smiltės" klubo narė, viešbučio "Euterpė" vadovė Genovaitė Sinskienė.

Brangiausiu ketvirtadienį vykusio meno darbų aukciono "deimantu" tapo klaipėdiečio Arūno Mėčiaus tapytas paveikslas "Muzikantas", kuris buvo parduotas už 13 tūkst. litų. Jį įsigijo UAB "Topolina" direktorius Saulius Kateiva.

Iš viso aukcione surinkta daugiau nei 130 tūkst. litų, kurie bus skirti keturių vaikų, sergančių onkologinėmis ir hematologinėms ligomis, šeimoms paremti.