Ištiesė gerumo ranką

{jcomments off}

Ramunė, dienraštis "Klaipėda", 2009 m. gruodžio 29 d.

Šalį ištikusi krizė privertė ne vieną susiveržti diržus ir kovoti dėl gardesnio duonos kąsnio. Sunkmečio prispausti žmonės skuba, lekia, pyksta ir vis mažiau randa laiko pasidžiaugti gyvenimu, nusišypsoti artimajam, ištiesti gerumo ranką.

Vis dėlto Kalėdų metu sklandanti gerumo dvasia nors trumpam priverčia sustoti ir pamąstyti, ką gero ir prasmingo pavyko nuveikti per metus. Galbūt 2009-ieji buvo finansiškai sunkūs, bet jie buvo turtingi prasmingų darbų.

Noriu pasidžiaugti, jog uostamiestyje, kad ir šiuo sunkiu metu, išlieka kilnių žmonių, tiesiančių ranką tiems, kuriems jos labai reikia. Kalbu apie Klaipėdos apskrities moterų "Lions" klubą "Smiltė". Klubas globoja ir remia onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir jų šeimas Klaipėdoje ir rajone.

Gaila, bet onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tiek mūsų mieste, tiek visoje Lietuvoje yra tikrai nemažai. Tai baisi liga, kuri atneša į šeimą baimę, paniką ir nežinią, bet kartu stiprų Tikėjimą ir Viltį, kad liga bus nugalėta.

Klubo narių dėka mažieji ligoniukai ir jų artimieji jaučia didelį palaikymą ir rūpinimąsi. Ilgi gydymo mėnesiai, skaudžios procedūros, stiprūs vaistai išsekina ne tik mažąjį ligoniuką, bet ir šalia esančius artimiausius žmones. Nesuklysiu sakydama, jog nieko nėra sunkiau ir skaudžiau tėvams, kaip matyti kenčiantį savo vaiką. Palaikymas ir dėmesys tokioms šeimoms yra nepaprastai svarbus ir reikalingas. Svarbu nepalūžti, žingsnis po žingsnio žengti tik pirmyn, tik gyvenimo link.

Tiek mažuosius ligoniukus, tiek moterų "Lions" klubo "Smiltė" nares vienija bendras tikslas – kova. Sergantys vaikai, dažnai vadinami Didžiaisiais Kovotojais, nes ilgus gydymo mėnesius kovoja už gyvenimą. Klubo narės siekia, kad tų vaikų gyvenimas būtų gražesnis ir džiaugsmingesnis. Mūsų sūnaus liga nugalėta. Prie šios pergalės prisidėjo daug puikių ir nuoširdžių žmonių, taip pat ir moterų "Lion" klubo "Smiltė" narės.