Bendros pastangos neįgalių vaikų labui

{jcomments off}

Donata Knatauskaitė-Mikalauskienė, Šilutės ir Pagėgių laikraštis "Pamarys", 2008 m. balandžio 18 d.

Šia savaitę Klaipėdos apskrities viršininko administracijai pavaldi Rusnės specialioji mokykla, kurioje ugdoma apie 90 neįgalių vaikų, sulaukė garbingų svečių iš uostamiesčio bei Vokietijos miesto Nynburgo (Nienburg). Delegacija atvyko savo akimis pamatyti, kur pakloti materialinį pamatą, kad vaikų gyvenimas būtų šviesesnis. Tam reikalui parengtas 110 tūkst. eurų vertės projektas. Jį įgyvendinus, turėtų praskaidrėti vaikų gyvenimas.

Jau praėjusių metų rudenį Rusnės specialioji mokykla svajojo pagerinti savo ugdytinių ir pedagogų darbą bei gyvenimą. Tarsi koks stebuklas - apie vaikų, ypač neįgaliųjų poreikius svarstė ir Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas "Smiltė". Pastarasis yra antras Lietuvoje "liūtų" klubas, vienijantis tik moteris.

LIONS moterų klubo "Smiltė" prezidentė Jolita Cirtautienė ir klubo narė Virginija Lazauskienė, pasitelkusios savo ryšius bei susidomėjusios siūlymu rengti projektą neįgaliesiems vaikams, nutarė padėti Rusnės specialiajai mokyklai. Su šia įstaiga minėtasis klubas bendradarbiauja jau trejus metus. "Smiltės" klubo moterys, žinodamos mokyklos ūkines problemas, apie būtinybę renovuoti sporto salę, keisti skalbyklą, ėmėsi sunkaus, bet kilnaus darbo - rengti projektą ir pritraukti lėšų iš kitų LIONS klubų.

Norinčiųjų padėti atsirado - užmegztas ryšys su Vokietijos Nynburgo miesto LIONS klubu, bendrauta su Klaipėdos apskrities viršininko administracija. Pagal projektą Rusnės specialiosios mokyklos vaikams, tiksliau jų užimtumui praplėsti ir gyvenimo sąlygoms pagerinti turėtų būti skirta 110 tūkst. eurų (apie 0,5 mln. litų).

Vokiečiams tokie projektai nėra naujovė. Jie rengiami kasmet, tik šįsyk pasiūlyta jį rengti Rusnės specialiosios mokyklos vaikų labui. Tiesa, lėšų skiria ne tik vokiečiai. Savo indėlį įneš ir Šiaurės šalių bei JAV LIONS klubai. Beje, jų dalis sudaro didžiąją dalį paramos. LIONS klubai aktyviai draugauja tarpusavyje, lėšų atkeliauja iš įvairiausių šalies kampelių į tuos namus ar įstaigas, kur nepakanka vietinės pagalbos. "Smiltės" prezidentė J.Cirtautienė tikisi, kad ir Klaipėdos apskrities viršininko administracija prisidės įgyvendinant šį projektą.

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento direktorius A.Šimelionis sakė, kad apskrities viršininko administracija neplanavo tokio projekto, bet kažkiek prisidėti, matyt, galės.

Ketvirtadienį Rusnės specialiojoje mokykloje apsilankė būrys garbingų svečių.

Nuo ankstyvo ryto po erdvias mokyklos patalpas vaikštinėjantys svečiai įstaigos vadovo Romualdo Blecherto prašė parodyti tas patalpas, kuriose, jo manymu, negalima sudaryti specialiųjų poreikių vaikams visaverčio gyvenimo galimybių.

Mokykloje lankėsi Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento direktorius Alvidas Šimelionis, departamento Švietimo skyriaus vedėjas Kastytis Augaitis, Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo "Smiltė" prezidentė Jolita Cirtautienė, klubo viceprezidentė Vida Ročienė, klubo narė ir projekto kuratorė Virginija Lazauskienė bei Vokietijos Nynburgo miesto LIONS klubo nariai Kristianas Giolneris (Christian Goellner), Reinhardas Kordas (Reinhard Kord) - šio projekto koordinatorius.

Įsitikinus, kad mokyklai išties būtina pagalba, nutarta gegužę - birželį aptarti projekto įgyvendinimo reikalus, o rugpjūtį bus priimtas sprendimas. Darbų rezultatai turėtų pasimatyti 2009 m.