Kalėdų eglutės šventė pradžiugino vėžiu sergančius vaikus

Daugiau kaip pusšimtis vėžiu sergančių vaikų iš visos Vakarų Lietuvos susirinko į Kalėdų eglutės šventę, kurią surengė Klaipėdos apskrities „Lions“ moterų klubas „Smiltė".

Ir vaikai, ir jų tėvai bent trumpam pamiršo savo bėdas ir linksminosi kartu su Kalėdų seneliu, o į namus išsiskirstė nešini didžiuliais maišais saldainių ir dovanų.

„Kasdien kelios dešimtys Lietuvos gyventojų, tarp jų ir vaikai, išgirsta kraupios ligos diagnozę. Mes nepajėgūs užkirsti kelio onkologinėms ligoms, bet stengiamės bent kiek padėti mažiesiems ligoniams", - sakė klubo „Smiltė" prezidentė Veta Petkienė.

Klubo iniciatyva jau aštuonis kartus vyko labdaros vakarai - meno kūrinių aukcionai „Sušildykime mažąsias širdeles". Visi juose surinkti pinigai skiriami sergantiems vaikams.

Šįmet lapkričio pabaigoje vykusiame aukcione buvo paaukota per 130 tūkst. litų.

Per meno aukcionus surinktos aukos jau pasiekė 43 šeimas. Joms skirta beveik pusė milijono litų. Už šiuos pinigus vaikams pirkti vaistai, kompiuteriai, drabužiai, suremontuoti ligonių namai.

Pernai „Smiltės" moterys savo globotiniams surengė pirmąją Kalėdų eglutės šventę. Šįmet dar lapkritį vaikai ėmė skambinti ir klausinėti, kada bus eglutė.

Pasiklausę Stasio Šimkaus konservatorijos jaunųjų smuikininkių atliekamų melodijų, Kalėdų senelio palinkėjimų, prisižaidę su juo, vaikai kartu su tėvais.