Atsikratyti pelėsio padėjo vokiečiai

Uostamiesčio Baltijos gimnazijos bendruomenė šiuos metus pasitiko atsinaujinusi. Rėmėjų ir savivaldybės dėka pagaliau pavyko suremontuoti stogą ir apipelijusias sporto bei aktų salių sienas.

43-iuosius metus skaičiuojančios gimnazijos direktorė Vitalija Grybauskienė pasakojo, kad sporto salė nebuvo remontuota kone 20 metų.

"Kadangi stogas buvo kiauras, bėgo vanduo, tad pelijo sienos. Dėl to nuolat sulaukdavome priekaištų iš higienistų. Laimei, kad turime puikius draugus iš Vokietijos - klubą "Lions District", vadovaujamą pono Reinhardo Cordso.

Vokiečiai skyrė mums per 50 tūkstančių litų, kad vaikai turėtų kuo tinkamesnes sąlygas mokytis ir sportuoti. Jie įsitikinę, kad tokius projektus privalo remti ir savivaldybė, tad lėšų negalėjo skirti tol, kol nesulaukėme patvirtinimo iš Klaipėdos savivaldybės, jog ir ji prisidės prie remonto. Valdžia skyrė mums 30 tūkstančių litų ir darbai pajudėjo", - pasakojo V. Grybauskienė.

Pasak jos, prie aktų ir sporto salių remonto prisidėjo ir Klaipėdos "Lions" klubas "Smiltė" bei bendrovė "Odingė". Suremontuotas stogo kampas, vidinės sienos, pakeista dalis grindų dangos.

"Vokiečiai dažnai stebisi, kad už tokią nedidelę sumą mums pavyksta atlikti tiek daug darbų. Anot jų, Vokietijoje tai būtų neįmanoma. Mes taip pat negalime atsidžiaugti, kad pavyko atsinaujinti, nes per 43 gyvavimo metus iš valdžios skirtų lėšų pavyko tik pakeisti langus. Didesnių renovacijų nesame turėję", - pastebėjo gimnazijos vadovė.

Taip pat Vokietijos klubas padovanojo gimnazijai 4 kompiuterius ir dar 15 kompiuterių monitorių, tad naujiesiems metams pavyko atnaujinti informatikos klasę. Vokiečiai talkina Baltijos gimnazijai ne pirmą kartą. Rėmėjų dėka šioje gimnazijoje yra sukurtos tinkamos sąlygos mokytis vaikams, turintiems judėjimo negalią - įrengtas liftas, pandusai, keltuvas. Šiuo metu Baltijos gimnazijoje mokosi 6 judėjimo negalią turintys vaikai.