Darydamos gerus darbus, regime ir jų rezultatus

"Darydamos gerus darbus, regime ir jų rezultatus", - sako aukciono iniciatoriaus - Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo "Smiltė" - prezidentė Veta Petkienė. Paprastai kasmet rotuojamoms prezidentėms tenka didžiausioji pasiruošimo aukcionui darbų našta.

Kasmet Jūsų klubo moterų desantas važiuoja pas šeimas, auginančias onkologinius ligoniukus, apžiūrėti ir įvertinti gyvenimo sąlygų. Kokios jos?

Dar besiruošdamos pirmajam aukcionui mūsų moterys lankėsi šeimoje, kuri gyveno vėjo košiamoje trobelėje. Iš aukcione surinktų lėšų dalies paramos namelis buvo apšiltintas, perdengtas stogas. Ir mes su džiaugsmu važiavome į sutvarkyto namelio įkurtuves. Daugelyje šeimų aptinkame tragiškas situacijas, kurios labai keičiasi, kai žmonės sulaukia finansinės paramos. Mane labai sukrėtė Gargžduose aplankytas berniukas, prikaustytas prie lovos: susuktos rankytės, kojytės - kaip pagaliukai... Visos klubo moterys apsiverkė. Tą šeimą parėmus per dvejus metus berniuko būklė labai pagerėjo. Jis jau sėdi vežimėlyje, tėvai atveža į klubo surengtas globojamiems vaikams kalėdines eglutes. Berniukas jau visai kitaip atrodo, akytės tiesiog spinduliuoja.

Iki ašarų sujaudino ir ketverių metukų vaikas, kovojantis su augliu galvoje. Kai apsilankėme toje šeimoje, berniukas jau nebematė. "Kas čia?" - klausė jis, ir kiekvieną mūsų glostė, lietė. Taip jis su mumis pažindinosi...

Tai juk momentai, kai sukrėstas nebežinai, kur dėtis?

Tie sukrėtimai labai geras spyris į sėdynę, nes, palyginti su lankomų ir paremtų šeimų bėdomis, tavosios atrodo visai nereikšmingos. Tiesiog nusileidi ant žemės. O tuomet atsiranda ir jėgų atkišus ranką prašyti paramos. Prašyti, patikėkit, tikrai nelengva. Tačiau žinai, kam ir dėl ko prašai...

Kiek jau esate parėmusios šeimų, auginančių onkologinėmis ligomis sergančius vaikus?

Paremtos 42 šeimos, joms išdalinti 482 tūkst. litų.

Beveik pusė milijono... Per septynis jūsų klubo rengtus aukcionus pastebėjau, kad atvažiavusios padėkoti už paramą šeimos dažnai pritrūksta ar tiesiog nesugeba ištarti padėkos žodžių...

Kartais vietoje žodžių byrančios ašaros kur kas didesnė padėka nei "ačiū". Jaučiu didelį pasitenkinimą, kad galime kažkam bent kiek padėti. Kaip ir anksčiau, į šiemet rengiamą aukcioną ketina atvažiuoti kai kurių vaikučių tėvai. Jei šie geriau jaustųsi, ir su pačiais ligoniukais.

Informacija

Šiemet aukcionui pateikti 35 dailės darbai. Tradiciškai aukcionai prasideda varžytynėmis dėl pačių įvairiausių "Angelų". Šiemet angelo skulptūrėlę "Sparnuota svajonė" (bronza, marmuras) pateikė dailininkas Vytautas Karčiauskas. Taip pat bus varžomasi dėl Juozo Vosyliaus, Angelinos Banytės, Edvardo Malinausko, Onutės Paliukienės ir daugelio kitų dailininkų darbų. Tradiciškai jau kelintam aukcionui darbus yra pateikę daug aukciono dalyvių dėmesio susilaukiantys Adasos Skliutauskaitės, Miglės Kosinskaitės, Virginijaus Viningo ir t. t. darbai.