"Smiltės" surengtame aukcione suaukota 80 tūkst. Lt

Gražina JUODYTĖ, dienraštis "Vakarų ekspresas", 2011-11-25

Šiemet tradiciniu jau tapusiame Klaipėdos krašto Lions klubo "Smiltė" surengtame aukcione buvo varžomasi dėl 34 dailininkų paveikslų. Aukotos sumos - pačios įvairiausios. Surinkti pinigai, kaip ir ankstesniais metais, bus įteikti šeimoms, kovojančioms su jų vaikus atimti besikėsinančiomis onkologinėmis ligomis.

Kaip svarbu žmogui turėti viltį. Ir kiek jau kartų šeimas toji viltis prieš Kalėdas aplankė. Tarsi iš dangaus į jas nusileisdavo gerosios fėjos iš klubo "Smiltė" ir įteikdavo taip reikalingus aukcionuose suaukotus pinigėlius vaikų slaugai, geresniam maisto kąsniui, o kartais ir vėjo košiamai trobelei suremontuoti.

"Gyvenome laimingai, augindami dukrelę. Turėjome darbus ir patys paaukodavome negandų ištiktiems žmonėms. O kai mūsų šeimoje radosi ir sūnelis, tos laimės taurė dar prisipildė. O vieną dieną baisi žinia ir kirtis - dvejų metukų sulaukęs sūnelis susirgo kraujo liga. Tarsi visas pasaulis nuo mūsų nusigręžė. O kai negandos neatlaikė ir nuo mūsų nusigręžė ir tėtis, neviltis apsigyveno mūsų namuose. Dėl sūnaus slaugos buvau praradusi darbą, tuo pačiu ir pajamų šaltinį. Ir būtent tokiu momentu į duris pasibeldė "Smiltės" moterys. Įteiktų aukų pakako tyrimams užsienyje ir netgi įveikti ligą. Dabar sūneliui penkeri. Jis guvus ir linksmas. Ačiū jums, moterys, suteikusioms šansą gyventi",- jaudindamasi kalbėjo ponia Kristina.

Po šios dėkingos mamos pratarmės pradėjo aidėti aktoriaus Vytauto Anužio valdomas aukciono plaktukas. Aukcionas iš karto įsibėgėjo. Esant pradinei kiekvieno kūrinio kainai - 1000 Lt - už pirmąjį - Alberto Žulkaus skulptūrą "Angelas" paaukota 2700 Lt, ir jis iškeliavo į neringiškio Arūno Burkšo namus.

"Kolekcionuojame angelus. Šiuo atveju man buvo svarbi pati misija - aukoti", - sakė p. Arūnas. Didžiausią sumą - 10100 Lt - už Arūno Mėčiaus paveikslą "Lėlė" aukcione paaukojo manekenės bei verslininkės Kristinos Tučkutės ir jos gyvenimo draugo Patrice Romulus pora.

Krovinių kompanijos generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis energingai varžėsi dėl Antano Obscarsko paveikslo "Uostas" ir kitus įveikė, už jį aukodamas 8000 Lt.

"Mamyte, žinau, kad saulutė geltona, dangus žydras, žolė žalia, o angelo sparnelis baltas... O kokios spalvos viltis?" - klausia vaikelis chemoterapijos nuplikinta galvele. Nes jis beveik kasdien iš suaugusiųjų lūpų girdi tą žodį. Ir ką jam gali atsakyti mamytė ar tėvelis? Dažnai tik ašaros suspindi jų akyse. "Gal visai nebūtina įvardinti vilties spalvų, jei galime ją suteikti, jei galime realiai pagelbėti, kad maža širdelė nenustotų plakti, patikėjusi Kalėdų stebuklu", - prieš kelerius metus apsisprendė "Smilties" klubo moterys ir dabar kiekvienoms Kalėdoms jos, negailėdamos nei laiko, nei jėgų lanko šeimas susipažinti su jų gyvenimo sąlygomis, kalbina dailininkus paaukoti paveikslų, kviečia žmones tuos paveikslus pirkti.

Prieš prasidedant šiųmetiniam aukcionui, "Smiltės" klubo prezidentė Vilija Prižgintienė sakė: "Mes pačios įtikėjom, o ir kitus įtikinom, kad mūsų gyvenimuose ne viskas perkama ir parduodama. Egzistuoja ir gėris, ir dosnumas, ir užuojauta." Aukcione suaukoti 80 tūkst. litų šiais tokiais nestabiliais laikais prezidentės žodžius tik patvirtino. Ir vėl prieš Kalėdas "Smiltės" moterys pasibels į kelių šeimų namų duris, atnešdamos Viltį. Ir tegul nuo nebūties gelbėjami vaikai toliau spėlioja, kokios spalvos toji Viltis.

  • KLDT_logotipas_web
  • KLDT_logotipas_web